OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Anasayfa
DUYURU PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Çarşamba, 26 Eylül 2018 21:47

Değerli Dedeyazililar, değerli doğa dostları, yedi iklimin, yedi kıtanın insanları;

Her birinizi bir doğa dostu yada politik bilinçle donanmış insanlar olarak görmüyoruz.. Bunu hepimizin ortak eksikliği olarak görüyoruz. Bizde üzerimizde taşıdığımız bilinç gereği; Her birinize burdan, ayrı ayrı bir 'Yürek Çağrısında' bulunuyoruz. Ve altını çizerek söylüyoruz bu bir 'Yürek Çağrısıdır', herkesin içsel ve kişisel savaşımlarından uzak, ortak bir kader birliğinin çağrısıdır.. Sürekli ve keskinleşerek ilerleyen saflaşmalardan uzak, toplumsal çıkar bilincine ulaşmış, doğa ve yaşam savunucusu bir toplum yaratmanın çağrısıdır..

Doğa kendini savunamaz, doğa cıkar gözetemez, doğa kendinden olanı kimlik tanımaksızın paylaşır, her birimize bir yaşam alanı sunar. Sahip olmak istenilen herşeyin ama herşeyin kaynağıdır doğa.. Paradan un, bulgur, oksijen, su, meyve, sebze vb herşeyin yapılamayacağını, yaratılamayacağını öngörerek ve paranın bu sınırlı kaynakları ancak satın almakta kullanılabileceğini bilerek başlayalım..
Paranın bile ham maddesinin selüloz olduğunu bilerek!. Doğaya verilen zarara göz yumduğumuz hergün; pişmeyen ekmek, kaynamayan ocak, solunamayan hava, barınacak bir kara'nın olmadığı, kısacası paranın bile sökmediği bir sona götürecektir bizi.. Doğayı umursamayarak; Kendimizin, komşumuzun, hasım-hısım herkesin üretim kabiliyetini sınırlandıracağız ve belki yok edeceğiz.. Ekmeği bir sonraki gün daha pahalı satın aldıracağız, bütün ülkeye.. Bir halkın kutsalıdır; 'Kendi buğdayından, kendi ekmeğini pişirmek!.' 'Üreten bir toplumdan, tüketen bir topluma keskin bir adım atmış olacağız..' Zincirin ilk halkasını tüketerek yaşayanlardan başlatacağız.. "Üretenin olmadığı yerde, tüketende olamaz.." Diğer bir adı; Senin ellerinle, kendi ellerimizle.. Bizim sonumuz..

Biz öyle yada böyle, bu konuda ödememiz gereken bütün bedelleri göze alarak; Üreten bir toplumun, doğanın safında yer alacağız.. "Bize bir işletmenin, sermayenin sunduğuyla değil".. "Kendi ürettiğimizle, kendi kazandığımız hayatı yaşamanın onurunu taşımak için"... Çünki bu bir yer yüzü sofrasıdır, senin yada benim değil.. Bu bizim taşıdığımız bilinç gereğidir... 
"Pırıl pırıl gökkuşağını görmek için, önce yağmuru yaşamak gerekir."(Fransız Atasözü)

"Bu bir 'Yürek Çağrısıdır' hepinize yapılan.." Hepinizi Pazar günü Velbert Alevi Derneğinde vereceğimiz kahvaltimiza bekliyoruz.. Adres bilgisi ekteki fotoğrafta vardır..

Saygılarımızla;

Dedeyazı Köyü Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu ve Dedeyazi Köyüyle Dayanışma İnsiyatifi..

Son Güncelleme: Çarşamba, 26 Eylül 2018 21:51
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile