OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Anasayfa
BU MADEN ÇALIŞMAYACAK PDF Yazdır e-Posta
Administrator tarafından yazıldı.   
Salı, 28 Kasım 2017 23:11

Değerli Dedeyazililar;

Paylaşımda gördüğünüz 102/1 parsel no'lu sari alan maden işletmesinin çalışma alanidir..

*Kırmızı okla gösterdiğimiz yer köy evlerinin başladığı yerdir.. Görüldüğü üzre öyle maden işletmesiyle köy arasında bahsedildiği gibi 80 mt falan değil neredeyse hiç mesefa yoktur..

*Yeşil okla gösterilen yer koyun yok edilen içme suyu kaynağı dir.. Ancak şuan koyumuzun karşılar, boyalık dediğimiz yerlerin sulama suyu kaynağı olarakta hem şimdi hem ezelden beri kullanılmaktadır.. Bu su kaynağının üzeri şimdi harfiyatla kapatılıp yok edilmeye, kısacası su kaynağı üzerinden yaptığımız haklı savunmamız ortadan kaldirilmak istenmekte, suç işlenmektedir..

*Mavi okla gösterdiğimiz yer ise bildiğiniz üzre daşlik deresi ve aynı zamanda 'köyün önleri, çatal armutlar, fırın, balküdük ve komon' denilen köyün en büyük tarım arazilerini ihtiva eden mevkilerin su kaynagidir.. Bu derede bu koşullarda yol olma tehlikesiyle karşı karşıyadır..

*Golon ve Çanakçı arazileri malumunuz neredeyse yaşayan tek bir üzüm bağimiz kalmamıştır..

Değerli koylulerimiz, önemle altını cizerimki bu şirkete müsaade edecek olursak orda ki bütün yaşamı yok etmiş olacağız. Köye hizmet iddiasında bulunan zihni ve fikri karanlık insanlar her toplumda olduğu gibi bizim icimizde de olacaktır.. Elbette ki arazisini değersiz görüp degerinin üzerinde iyi bir kazançla satmak isteyen koylulerimizde olacaktır.. Ama bütün bu tutumlar köyün geri kalan çoğunluğunun orda yaşama hakkının bitmesi demektir.. Biz bu karanlık fikirleri umursamayacagiz, gerekirse ezip geçmekten de geri durmayacagiz..

Bu resim aynı zamanda ülkedeki kanunların ve anayasanın hiçe sayildiginin resmidir.. Doğal yerleske, tarım arazileri ve doğal su kaynaklarının korunmadigi da görülmektedir..
Asıl bizim savunmamiz legal, onların calisma alanı, çalışma şekli ve (daği başınıza yıkarım bu benim yasal hakkım), (on tane silahlı adam dikerim yine çalışırım) gibi üslupları illegaldir..

Biz mücadelemizde sonuna kadar haklı ve iddiamizda samimiyiz.. Bu madeni yine kapatacağız..

Saygılarımızla..

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile